Nasza współpraca z żeglarzami niepełnosprawnymi ma kilkudziesięcioletnią tradycję.

Trwa nieprzerwanie od 1975 roku, w którym zorganizowaliśmy pierwszy w Polsce obóz rehabilitacyjno – żeglarski. Od tego czasu w naszym Ośrodku odbywały się liczne kursy szkoleniowe, rejsy oraz różnorodne obozy dedykowane osobom niepełnosprawnym.

W roku 1995 zorganizowaliśmy I Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. To jedne z najstarszych Mistrzostw żeglarzy z niepełnosprawnością. Mistrzostwa niezmiennie odbywają się co roku.


Po dzień dzisiejszy ściśle współpracujemy z:

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez współpracujące z nami Stowarzyszenia. Zapisy na poszczególne wydarzenia odbywają się za pośrednictwem formularzy znajdujących się na stronach Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa oraz Polskiego Związku Żeglarzy Niepełnosprawnych.
Nasz Ośrodek nie prowadzi zapisów.

Warsztaty Żeglarskie Osób Niepełnosprawnych

Celem warsztatów jest zapoznanie osób niepełnosprawnych z urokami żeglarstwa oraz zachęcenie do tej formy aktywności poprzez naukę samodzielnego prowadzenia jachtu. Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla uczestników. Więcej informacji stronach: MSŻ i PZŻN.

Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych

Ogólnopolska, imponująca impreza integracyjna z udziałem kilkuset osób. Coroczny Festiwal jest pięknym dowodem na to, że środowisko wodne jest równie dostępne i fascynujące dla osób niepełnosprawnych. Udział w imprezie jest bezpłatny dla osób niepełnosprawnych. Zobacz video. Więcej informacji na stronie MSŻ.

Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością

Rozgrywane od 1995 roku coroczne regaty stały się już pozycją kultową w kalendarzu żeglarzy. Świetny sposób na sprawdzenie nabytych umiejętności oraz udoskonalenie umiejętności pracy zespołowej. Zobacz video. Więcej informacji na stronie MSŻ.

Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych

Każdego roku odbywa się kilka edycji regat o Puchar Polski. Dzięki nim żeglarze regularnie mają możliwość utrwalania zdobytej wiedzy. Każda edycja stanowi idealne połączenie aktywnego wypoczynku i dobrej zabawy z rozwijaniem umiejętności żeglarskich. Więcej informacji na stronie PZŻN.

ul. Moniuszki 24
11-500 Giżycko
+48 667 666 219
biuro@oczymazur.pl

Regulamin

Odwiedź nas również tutaj: